🟢Kodėl alt:V, o ne FiveM?
Last updated
Last updated
Vienas dažniausiai užduodamų klausimų yra kodėl pasirinkome alt:V multiplayerį, o ne FiveM ar RageMP? Juk FiveM yra daug populiaresnis? Kuo skiriasi alt:V nuo FiveM? Pasistengsime atsakyti į šiuos klausimus kuo išsamiau šiame puslapyje.
Tiems kas tingi skaityti, trumpai: Žaidėjai nestringinėja, mašinos neskraido, negalima įsirašyti mod menu, sistemos unikalios, mažiau apkraunamas žaidėjo kompiuteris, daugiau FPS, greitesnis/saugesnis programavimas serverio savininkam, nieks ne DDoS'ina alt:V platformos, jungiantis į serverį nereikia laukti eilėje.
Tokiose platformose kaip FiveM ar RageMP žaidėjai gali žaisti serveryje su savomis modifikacijomis. T.y. jeigu nori gali užsimodifikuoti mašinas savo GTA:V žaidime ir tada serveryje važinėti su modifikuotom mašinom, nors kitiems žaidėjams rodys paprastas mašinas. Tai tampa ypač didele problema kai žaidėjas nusprendžia įsirašyti kenkėjišką mod menu kuris yra nemokamai parsisiunčiamas, lengvai įsirašantis ir leidžia žaidėjui čytinti žaidime. alt:V manymu tai nėra gerai ir visi žaidėjai serveryje turėtų matyti žaidimo pasaulį lygiai taip pačiai. Todėl alt:V neleidžia prisijungti į serverį, jeigu Jūsų GTA V žaidimas yra modifikuotas. Yra išimtys kelioms grafikos modifikacijoms kaip pvz. NVE. Mums tai yra labai didelis pliusas, nes sumažėja čyterių kiekis, nebereikia švaistyti daug laiko kuriant prastai veikiančias anti-čytų sistemas ir galime daugiau laiko leisti tobulinant serverį smagesniam žaidimui.
Jeigu esate žaidę FiveM turbūt pastebėjote, kad beveik kiekvienas serveris naudoja tas pačias sistemas. Kur be nueisi - inventorius toks pats, žaidėjų lentelė tokia pati, darbų sistemos tokios pačios, vartotojo sąsajos (UI) labai panašios. Taip yra todėl, kad FiveM turi labai daug paplatintų serverio kodų, o kitus kodus galima paprasčiausiai nusipirkti FiveM forume. Kiekvienas minimaliai suprantantis programavimą gali atsisiųsti paplatintą, neoptimizuotą, pilną klaidų, serverio kodą ir per dieną paleisti savo "unikalų" serverį. Bet kaip tai susiję su optimizacija? Kai tu parsisiunti paplatintą serverio kodą kurio tu nerašei, tu negali žinoti kokios jame yra bėdos, kokios nesutaisytos klaidos, kokios optimizacijos padarytos ir kokių trūksta. Ir daugelis serverių kūrėjų net nesistengia domėtis tuo kodu. Tiesiog išverčia tekstus, sudeda savo "optimizuotas" tr. priemones, pakeičia pavadinimą ir paleidžia savo "unikalų, stipriai optimizuotą, 300+ FPS" serverį kurį reikia perkrauti 2-3 kartus per dieną, kad nenulūžtų. alt:V paplatintų serverių kodų beveik nėra. Tie kurie paplatinti arba yra pasenę arba tiek sudėtingi, kad tik geras programuotojas galėtų jį redaguoti. Mūsų alt:V serveris yra kurtas nuo 0. Todėl mes žinome kur yra kodo trūkumų ir kur kodas yra gerai optimizuotas.
Jeigu atsiranda kokia klaida iš kart žinome kaip ją sutaisyti.
Esame sukūrę savo automatizuotą atnaujinimų sistemą kuri mums leidžia bet kokią kritinę klaidą ištaisyti ir įkelti į serverį per 10 min.
Mums nereikia perkraudinėti serverio kiekvieną dieną ar naktį, serveris yra gerai optimizuotas ir be perkrovimo gali veikti mėnesį laiko.
Vis gi jeigu taip nutiktų, kad serveris nulūžtų yra sukurta atskira sistema kuri nedelsiant įjungtų serverį iš naujo.
Visos importinės tr. priemonės yra maksimaliai optimizuotos ir ištestuotos. Mums kokybė svarbiau nei kiekybė.
FiveM programavimas vykdomas taip, kad didžioji dalis kodo rašoma kliento kodu (kodas kuris atsiunčiamas į žaidėjo kompiuterį kai prisijungiate prie serverio). alt:V atveju taip pat galima didžiąją dalį kodo rašyti kliento kodu, bet yra suteiktos puikios galimybės viską įgyvendinti serverio kodu. Kodėl geriau yra rašyti viską ant serverio kodo, nei kliento kodo?
Mažiau apkraunamas žaidėjo kompiuteris, išlaikomas didesnis žaidimo FPS.
Mažiau galimybių žaidėjui su kenkėjiškomis programomis modifikuoti kliento kodą ir taip kenkti visam serveriui ir kitiems žaidėjams.
Programavimas alt:V yra daug paprastesnis su naujoviška technologija NodeJS kuri veikia ant Chrome V8 varikliuko (kurį sukūrė ir tobulina Google įmonė) ir naudoja JavaScript programavimo kalbą (3 populiariausia programavimo kalba pasaulyje). Taip pat, yra galimybė naudoti labai galingą C# programavimo kalbą (4 populiariausia programavimo kalba pasaulyje). Tuo tarpu FiveM turi tas pačias galimybes, bet ne pilnai įgyvendintas. Vis gi daugelis paplatintų, parduodamų sistemų naudoja pasenusią Lua programavimo kalbą (22 populiariausia programavimo kalba pasaulyje). Galimybė naudotis pažengusią NodeJS technologiją su TypeScript programavimo kalba mums buvo vienas didžiausių alt:V privalumų. Kalba yra lengvai suprantama, bet labai galinga. Sistemų kūrimas daug greitesnis ir saugesnis. Su tokiomis galimybėmis žinojome, kad galėsime įgyvendinti visas savo GRP serverio idėjas alt:V platformoje, net kurdami serverį nuo 0. Tuo tarpu jeigu būtumėme kūrę serverį ant FiveM platformos, net viską rašydami nuo 0, būtume užtrukę ilgiau ir vis tiek neišvengę kitų svarbių problemų su sinchronizacija, stabilumu, saugumu.
alt:V yra sukūrę sistemą kuri suteikia galimybę apsaugoti kliento kodą kuris atsiunčiamas į žaidėjo kompiuterį, kad niekas negalėtų jo perskaityti ir išnagrinėjus kodą bandyti kenkti serveriui ir jo žaidėjams. Ar tuo pačiu bandyti parduoti šį kodą kitiems.
Svarbiausias alt:V platformos kodas yra užslaptintas, dėl saugumo, kad kenkėjai negalėtų bandyti nulaužti alt:V ir taip trikgdyti žaidėjo prisijungimą į serverį. FiveM kodas yra visiškai atviras ir dažnai būna taip, kad kenkėjai išnagrinėją pagrindinį kodą randą būdų kaip DDoS'inti visą platformą, taip atjungdami galimybę žaidėjams prisijungti į serverį ar iš vis atsidaryti FiveM programą.
alt:V skatina savo kūrėjus ir visada stengiasi išsamiai atsakyti kaip naudotis API ar į bendrus klausimus susijusius su GTA:V programavimu alt:V Discord serveryje.
FiveM reikalauja mokėti pinigus už techninę pagalbą.
alt:V sukūrė savo balso pokalbių sistemą, kurioje gali dalyvuoti iki 500 žaidėjų. Tai apima tokius elementus kaip artimas balso pokalbis, 3D garso efektai ir vidinis slopinimas. Viskas nemokamai.
FiveM paprastai remiasi atviro kodo arba mokamų balso paslaugų deriniu, naudojančiu išorines programas, tokias kaip Teamspeak, Mumble ir kt.
FiveM turi NPC sistemą, kurie yra sinchronizuojami pagal kliento nuosavybę.
alt:V suprato, kad NPC apribos žaidėjų, galinčių žaisti viename serveryje, skaičių. Jie juos pašalino, kad neturėtumėte prieigos prie NPC naudojant alt:V. Tačiau mes esame pasirašę savo paprastą NPC sinchronizacijos kodą, kurį tikimės ateityje išplėsti.
Kartais GTA:V išleidžia žaidimo atnaujinimus kuriuos multiplayer'io platformų kūrėjai turi pritaikyti savo platformom. alt:V turi atnaujinti komanda, bet paprastai per 72 valandas turėsite prieigą prie naujausio GTA:V turinio. "Tuner" atnaujinimą gavome per 48 valandas. FiveM talpykloje išsaugos senesnes GTA:V versijas, kad galėtumėte toliau žaisti senesnėje versijoje. Atnaujinimai kartais gali užtrukti mėnesius, kol gaunamas naujausias GTA:V turinys.
Vienas svarbiausių reikalavimų renkantis multiplayer'io platformą ant kurios kūrsi serverį yra sinchronizcija. Tai yra duomenų perdavimas tarp žaidėjų apie kitų subjektų (žaidėjų, mašinų, žaidimo elementų) - poziciją, būseną, išvaizdą. Sinchronizacija ir yra tas dalykas kuris leidžia Jums žaisti su kitais žaidėjais viename žaidime. Bloga sinchronizacija yra kai žaidėjai aplink tave striginėja, teleportuojasi, šaudo į šoną bet pataiko į tave, kai mašinos susidaužia, nors stulpo net nepalietė. Gera sinchronizacija yra kai tu matai žaidimo pasaulį ir jo subjektus lygiai taip pačiai kaip mato kiti arti tavęs esantys žaidėjai. FiveM naudoja GTA V Online sinchronizacijos kodą, prastai pritaikyta ir limituotą ties 32 žaidėjais. Galiausiai FiveM suprato, kad to negana ir sukūrė OneSync sinchronizacijos sistemą kuri sukūrė tik dar daugiau problemų. Štai kodėl FiveM serveryje galite nuskristi su automobiliu jo net nesumušdami. OneSync įdiegtas prastai ir panašus į tai, ką matėme iš SA:MP prieš pritaikius "lag shooting" pataisą. alt:V platforma didelį fokusą skyrė kokybei ir savo sinchronizacijos variklio kūrimui nuo 0, todėl galėjo įgyvendinti tai ko negali kitos platformos. Sinchronizacija, kurią turite su 5 žaidėjais, yra tokia pati, kaip ir su 600 žaidėjais. Viskas yra vienas prie vieno, atvaizduojama visiems žaidėjams, vienu metu. Tarp alt:V, FiveM ir RageMP platformų, alt:V turi geriausią sinchronizaciją.
Galimybė sukurti geresnę anti-čytų sistemą. Pvz. kitu atveju kenkėjas išnagrinėjąs kliento kodą galėtų užblokuoti pranešimų siuntimus serveriui ir serveris niekada negautų kliento kodo pranešimo kada žaidėjas čytina
Didelė dalis alt:V platformos yra prieinama atviro kodo principu (https://github.com/altmp). T.y. bet kokie programuotojai gali prisidėti prie alt:V platformos tobulinimo. Net mes patys esame prisidėja prie alt:V sprendžiamų problemų .
Kategorijos | alt:V | FiveM | RAGE:MP (0.3.7) |
---|---|---|---|
Sinchronizacija
Gera
Labai prasta
Prasta
Kodo apsauga
Taip
Taip
Ne
Stabilumas
Stabilus
Stabilus be OneSync
Nestabilus
Voice chat
3D + 2D + Triukšmo slopinimas
3D + 2D
3D + 2D (Nestabilus)
Žaidėjų limitas
4095
32 (1024 už $50 / mėn.)
1000
Programuotojų komanda
5
Atviras kodas / Nežinoma
1
Leidžiama naudoti savo modifikacijas
Ne
Taip
Taip
Atnaujinimų dažnumas
Dažni
Dažni?
Nežinoma
DDoS dažnumas
Nebūna
Dažni
Nežinoma
Reikia laukti eilėje prisijungimui
Ne
Taip
Nežinoma
Grasinimai uždaryti platformą
Nebūna
Užeina kas porą mėnesių (https://imgur.com/a/2QNMuEg)
Nežinoma